Stewart Island Brown Kiwi, Tokoeka, Nový Zéland

Stewart Island Brown Kiwi, Tokoeka, Nový Zéland

Popis: Stewart Island Brown Kiwi neboli kivi hnědý, či Tokoeka je ralativně běžný (20 000 ptáků)a vyskytuje se na celém ostrově Rakiura / Stewart Island. Přestože je kivi noční pták, na Stewartově ostrově se dá příležitostně spatřit i během dne.
Kiviové (Apterygiformes) jsou řád vývojově primitivních, menších nelétavých ptáků. Zahrnuje pouze jednu čeleď a jen několik druhů kiviů, všechny žijí pouze na Novém Zélandu.
Kiviové mají dlouhý zobák, který je na konci opatřen hmatovými pírky. Nozdry se také otevírají na konci zobáku. Kiviové mají vynikající hmat a čich a při hledání potravy spoléhají na tyto dva smysly. Zrak je slabý.

[zobrazit fotografii na mapě]

Klíčová slova: Apteryx australis, Apteryx australis lawryi, Brown Kiwi, Mason Bay, New Zealand, Nový Zéland, Rakiura, Stewart Island, Stewart Island Brown Kiwi, Stewart Island Tokoeka, zvíře, zvířata, apterygidae, apterygiformes, apteryx, zobák, pták, ptáci, symbol, ohrožený, endemický, fauna, peří, nelétavý, ikona, ikonický, kivi, pták kivi, národní symbol, přírodní, příroda, noc, nzbirds, vzácný, tokoeka, příroda, ochrana přírody

Exif: Čas: 1/200, Clona: 6.3, ISO: 1250

Zobrazeno: 11384 ×