Domů » Blog » Zpětný pohled na období COVIDu

Zpětný pohled na období COVIDu

Poslední dvě sezóny výrazně změnily můj životní styl. Přinesly mnoho nových výzev, radostí a času na přemýšlení.

Díky COVIDu jsem mohl poprvé naplno prožít celé léto v Te Anau a Fiordlandu. Bez českých turistů jsem nemusel být celé týdny pryč a objíždět celou zemi. Mohl jsem si užívat společnost svého syna a být svědkem jeho rozvoje. Moc se mi to líbilo! Navíc jsem začal průvodcovat Novozélanďany a už u toho zůstanu.


Fotografování, průvodcování a vyprávění příběhů

COVID mě trochu přinutil stát se profesionálním fotografem. Naštěstí jsem měl spoustu zkušeností, protože fotografování je mou vášní už dlouho.

Neztrácel jsem čas a snažil jsem se ze svých fotografických misí vytěžit maximum a implementovat je do své průvodcovské profese. Fotil jsem po celém Southlandu a Otagu, což mi v době omezených turistických možností zajišťovalo důležitou část příjmů. Za mnoha fotografiemi se skrývají zajímavé příběhy - mohl jsem se dozvědět více o historii odlehlých míst, o životě lidí a lépe pochopit celkový obraz, který nakonec předám svým budoucím zákazníkům zájezdů.

Fotografie jsou v našem instantním světě velmi důležité: zprostředkovávají příběhy, zprávy a novinky, vzdělávají, inspirují, zaznamenávají, odkrývají emoce, podněcují zvědavost a spolupráci, mohou přinášet nové myšlenky, ukazují dobré i temné stránky lidstva.


Možná byste se se mnou rádi vydali na zájezd. Podrobnosti najdete na www.go2newzealand.nz


Omlouvám se, že jsem již delší dobu neaktualizoval tuto fotografickou stránku. Nejlepší je sledovat můj facebookový profil.Nebo mě sledujte nebo Instagramu:

www.facebook.com/New.Zealand.photo

www.instagram.com/zealandtraveler/

www.facebook.com/milford.sound.fiordland

Můžete mě podpořit na www.patreon.com/New_Zealand_Photo